کابیران پلاس

20 انتخاب برای صفحه ی کابینت آشپزخانه شما-بخش اول

امروزه انتخاب صفحه ی کابینت مناسب به تصمیمی دشوار تبدیل شده است. در انتخاب صفحه ی کابینت مناسب دو فاکتور قیمت و زیبایی ظاهری آن و کارکرد آن بسیار مهم است . انتخاب یک صفحه ی کابینت مناسب اولین و مهم ترین گام در تغییر حال و هوای آشپزخانه است .یک صفحه ی کابینت مناسب آشپزخانه ی شما را زیباتر و دلپذیرتر می سازد .

گستره ی صفحات کابینتی که می توان در آشپزخانه استفاده کرد بسیار گوناگون هستند و ممکن است شما با دیدن بعضی ازآنها در این مقاله تعجب کنید . هرکدام از این متریال ها ، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را دارا هستند که در هنگام انتخاب باید با ریزبینی تمام ،تمام جوانب بررسی شود.

بعضی از صفحات کابینت مانند صفحه ی کابینت از بامبو ، روی و یا فولاد ضد زنگ می توانند هزینه بر و نگهداری از آنها در شرایط معمول آشپزخانه برای بسیاری از خانه داران دشوار باشد .برای اکثر خانه داران که به دنبال گزینه ی کاربردی و با نگهداری کم هستند می توان صفحات کابینت گرانیتی ، صفحات استارون ، صفحات کابینت رادیانز و صفحات کابینتی بتنی را پیشنهاد داد.

صفحات لمینت ( صفحات کابینت MDF ام دی اف)

صفحات لمینت از پوشش ضخیم پلاستیکی و یا چوبی با هسته ی درونی ام دی اف MDF پدید آمده اند. شرکت های تولید کننده ی ام دی اف بسیاری هستند که ام دی اف های در طرح ها و رنگ های مختلف پدید می آورند .

طرفداران

 • انتخاب صفحه ی کابینت ام دی اف آشپزخانه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و در مجموع دربردارنده ی هزینه ی پایین تری نسبت به سایر صفحه ی کابینت است .
 • نصب صفحه ی کابینت ام دی اف ساده است و با ابزار کمی می تواند صورت بپذیرد.
 • در انتخاب طرح و رنگ آزادی انتخاب بالایی را دارا هستید و می توانید از میان چند صد طرح و رنگ متفاوت گزینه ی محبوب خود را انتخاب کنید .

 

منتقدین

 • به علت پایین بودن قیمت و کیفیت متوسط صفحات کابینت ام دی اف ممکن است در هنگام فروش خریداران این مسئله را نقطه ی ضعفی در آشپزخانه بدانند .
 • صفحات کابینت ام دی اف در مقابل رطوبت مقاومت بالایی ندارند و ممکن است رطوبت به آنها نفوذ کند .
 • مقاومت گرمایی در صفحات کابینت ام دی اف نیز بالا نیست .

خط پایانی

صفحات کابینت ام دی اف به دلیل تنوع بالا و قیمت پایین همواره مورد توجه خانه داران و طراحان بوده است ولی توصیه می شود در انتخاب آنها دقت کامل نمایید .

 

صفحات کابینت سنگ گرانیت

سنگ های طبیعی در طبیعت هستند که از آنها ورقه های با ضخامت مختلف تهیه می شود و می توان از آنها در صفحه ی کابینت آشپزخانه استفاده کرد ولی در میان آنها صفحات کابینت گرانیتی همواره مورد اقبال بیشتری بوده اند .

طرفدارن

 • این صفحات سنگین ، گیرا و خیره کننده هستند .
 • هیچ دو صفحه از سنگ گرانیت شبیه به یکدیگر نیستند و طرح و نقش منحصر به فردی دارند .
 • استفاده از صفحه ی کابینت گرانیتی به ارزش واقعی خانه می افزاید .

منتقدان

 • قیمت صفحه های کابینت گرانیتی گران و چشم گیر هستند.
 • شبیه به سایر صفحه های کابینت با سنگ طبیعی برای مقاوم سازی در مقابل نفوذ لکه و رطوبت ، صفحه های کابینت گرانیتی باید آب بندی شود .
 • نصب صفحه های کابینت گرانیت باید توسط متخصصان انجام شود .

خط پایانی

از بین صفحات کابینت با سنگ طبیعی، سنگ گرانیت از همه معروف تر و شناخته شده تر است که در گذر زمان بادوام بوده و هیچ گاه از زیبایی طبیعی آن کاسته نمی شود .نکته ای که در انتخاب سنگ گرانیت باید در نظر داشت این است که دقت کنید که نقش سنگ های گرانیت تکراری نیستند و صفحه به صفحه متفاوت است پس به دقت تمام به دنبال نقش مورد علاقه ی خود در میان صفحات بگردید.