پشتیبانی فنی

عدم استفاده از سلفون جهت حفاظت از سطح رویه استارون

استفاده از سلفون جهت حفاظت از سطح رویه استارون اکیدا ممنوع

با سلام ‌و عرض ادب

امروز لازم دانستیم یکی از موارد فنی را خدمت شما عزیزان ‌عرض کنیم که گاها" دیده میشود جهت حفاظت از سطح رویه استارون در محل نصب بر روی صفحات سلیفون یا پلاستیکهایی مثل سفره های یکبار مصرف کشیده میشود.

لازم است اعلام کنیم اینکار اکیدا" اشتباه است و باعث مشکلاتی میشود که برطرف کردن این‌مشکل بسیار سخت هست.

زمانی که بروی سطح استارون سلیفونهای پلاستیکی که بروی غذا کشیده میشوند (یا پلاستیکهای نازک شبیه آن) ، کشیده میشود ، این پلاستیکها سریع بسطح کار میچسبند.

خصوصا اگر هوای آن‌محیط گرم‌باشد و یا نور مستقیم آفتاب به آن سطح برخورد کند ، نفوذ این پلاستیکها به سطح کار بیشتر خواهد شد.

آنگاه پس از مدتی که این‌پلاستیکها را بر میدارید لک این پلاستیک‌بروی سطح کار میماند. و بدتر از آن اینکه میخواهند با پارچه این‌لکها را پاک کنند، که متاسفانه پاک نمیشوند و بدترین حرکت بعدی آن است که با موتور پوست شروع میکنند به ساب زدن و باعث میشوند تکه های سلیفون که بر اثر ساب زدن گرم میشوند، به داخل کاغذ سمباده نفوذ کرده و بصورت خمیرهای بسیار ریز به سطح صفحه نفوذ کنند و سطح صفحه را دو رنگ ‌میکنند . در این زمان دیگر براحتی نمیتوانید این لکها را از بین ببرید.

اما را حل چیست؟

۱ - پیشگیری بهتر از درمان هست ، یعنی به هیچ وجه روی سطوح سالید سورفیس سلیفون یا پلاستیکهای نازک‌ نکشید

۲- اگر این اشتباه را مرتکب شدید و سلیفون به سطح کار چسبیده ابتدا سعی کنید دمای سطح را به زیر ۱۵ درجه سانتیگراد بیاورید و بهترین راه این است که در یک کیسه پلاستیکی محکم آب سرد ریخته و روی سطحی که سلیفون به آن چسبیده بگذارید تا سرد شود و سریعا" با کاردکهای نقاشان ساختمانی آن پلاستیکهای نرم را از سطح کار بردارید و پس از اطمینان از پاک شدن ، سطح‌کار آنرا ساب بزنید تا براق شود.

توجه شود که این مشکل در سطوح تیره تر بیشتر خود را نشان میدهند.

امیدواریم این مطالب مفید واقع گردد و برای این منظور تصویری از این نوع کاورها را در زیر نشان میدهیم 👇

با تشکر

کابیران ابوقداره