پشتیبانی فنی

کاربرد اسپری WD-40

کاربرد اسپری WD-40 به قرار زیر است

کاربرد اسپری WD-40 به قرار زیر است

 

قبل از هر توضیحی اکیدن توصیه میشود به هیچ وجه از این اسپری برای پاک کردن یا پالیش کردن سطوح استارون استفاده نکنید چون خاصیت چربی و ضد آب شدنش تا زمانی که اثر آن باقی هست مانع پالیش کردن و حتی ضد عفونی کردن سطح سالید سورفیس میگردد

 

حال خواص این اسپری را در زیر ملاحظه فرمائید

 

۱- سست کردن قطعات زنگ زده

اسپری روان کار با نفود کردن در لا به لای شکاف مهره ها و پیچ ها می تواند آنها را سست کند و آماده باز شدن کند. آزاد سازی مکانیزم هایی که امکان گیر کردن در روند عملکرد آن ها،وجود دارد مانند آزادسازی و روانکاری قفل های در،زیپ ها،چرخ های خیاطی،کنترل ها و اتصالات و کابل ها.یکی دیگر از این کاربرد ها می تواند در آوردن حلقه های تنگ از دست باشد

 

۲-پاکسازی و محافظت

این اسپری حلالی بسیار قوی بوده و برای از بین بردن مواد مختلف از قبیل موم،گریس،قیر،صمغ و انواع چسب کاربرد دارد. این وسیله نیز می تواند مواد ته نشین شده در آب سخت را از بین ببرد و یک لایه محافظتی برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی بر روی سطوح خاص ایجاد کند.از این محصول می توانیم برای پاک کردن پلاستیک چسبیده روی تستر نیز استفاده کنیم.

 

۳- توقف صدای جیر جیر

این اسپری دارای قابلیت روان کاری عالی  می باشد و باعث کاهش سر صدا در لوله ها،چرخ ها،فنرها،شیرها،دسته ها،پنجره ها،پدال ها و صندلی اداره ها می شود. روان کاری لولا درها دیگر توانایی این اسپری در این بحث است.

 

۴- از بین بردن رطوبت

این وسیله جهت از بین بردن رطوبت از سطوح فلزی،از قبیل (سوییچ اتومبیل،ابزارهای فلزی،موتور ها موتور سیکلت و قایق) به کار برده می شود.

 

۵- پاکسازی چسب از روی دیوار

اگر شما تابلوها و قاب های خود را بر روی دیوار توسط چسب نصب کنید و بعد از چند مدت بخواهید جای آن را عوض کنید متوجه می شوید که کندن این چسب ها کار آسانی نیست و شاید به دیوار رنگ شده شما آسیب برساند.در این مواقع با این اسپری کار کنید تا به راحتی چسب های مزاحم از سر راه شما کنار روند.

 

۶- پولیش کردن کروم

از این اسپری برای جلا دادن فضا هایی که آبکاری کروم شده اند استفاده کنید.

 

۷- محافظت از ابزارآلات

این محصول می تواند توانایی برش دادن قیچی های مختلف را به آنها بر گرداند.کافی کمی از آن را روی پیچ قیچی ها و روی تیغه های آن بزنید و آن را با دستمال به خوبی تمیز کنید.حال می توانید یک قیچی نو داشته باشید.

 

 

۸- پاک سازی اثر ماژیک بر سرامیک

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که مجبور شوید با ماژیک بر روی کف خانه چیزی بنویسید یا طرحی بکشید و بعد نتوانید آن را از بین ببرید؟مشکلی نیست، ساختار این محصول به گونه ای است که می توانید با استفاده از آن به راحتی این اثرات را پاک کنید.

 

فقط کافی است که مقدار کمی از آن را روی محل مورد نظر بزنید و چند دقیقه اجازه خیس خوردن به آن دهید. حال به کمک یک دستمال کاغذی به آرامی بر روی آن بکشید و به راحتی اثر قلم را در کمتر از ۳۰ ثانیه پاک کنید.

 

۹- کفش های خود را ضد آب کنید

یک لایه از این اسپری را روی کفش خود بزنید و اجازه دهید خشک شود. زمانی که کاملا خشک شد متوجه می شوید که آب به داخل آن نفوذ نمی کند. نکته قابل توجه در اینجا این است که ممکن است کفش شما کمی بوی روغن بگیرد. خب شاید نتیجه کار بسیار عالی نباشد اما توانایی این را دارد که به اندازه کافی خاصیت ضد آب بودن را به کفش شما ببخشد.

 

۱۰- پاک کردن موزاییک ها

خب امکان کثیف شدن موزاییک ها بسیار زیاد است.کافی است که اسپری را بر روی آنها بزنید و سپس ۵ دقیقه زمان دهید تا خشک شود و سپس با یک دستمال نیمه خشک روی آنها محکم بکشید. در این صورت به طور کامل تمام آلودگی ها از بین رفته و حتی اگر آدامسی روی سطح زمین چسبیده باشد آن نیز کنده می شود. پس اگر تمیز کننده کاشی در دسترس ما نباشد می توانیم از این محصول استفاده کنیم.

 

در آخر اینکه از این اسپری فقط جهت نگهداری بلبرینگهای تیغچه فرز و ابزار آلاتی که قابلیت خورندگی یا زنگ زدگی در پیچ و مهره ها دارند استفاده کنید

 

لازم به ذکر است که این محصول دارای بوی خوشی نمی باشد و میتوان عیب بزرگ آنرا همین بوی نامناسب آن دانست.

 

با تشکر

کابیران ابوقداره